Makaleyazari.com olarak aralıklarla tema değişimine gidiyoruz. Bunun nedeni tamamen keyfi (: . Site içi linkleme ve kod yapısındaki değişiklikler bakımından sitemize zararını olduğunu bilsek de bunu yapıyoruz. Çünkü sürekli aynı ekranı görmekten bıkıyoruz. Konu devamında yeni temamız olan ROB STYLE hakkında bilgiler vereceğim.

Bundan önce kullandığımız temalar;

 • MakaleYazarı V1 teması.
 • MakaleYazarı V2 teması.

V1 temamızda genel hatları ile görünümümüzü oluşturmuştuk. Lakin büyük boyutlar ve rahatsız edici görünüm yüzünden V2’yi yazmaya karar vermiştik.

MAKALEYAZARI V1-V2’DE NELERE DİKKAT ETTİK?

Bu temalarda amaç şu idi. Sade görünüm, kolay erişim, etkin sosyal medya ve sayfa içi seo kuralları…

Header’da logonun yanına bir twitter balonu eklemiştik, bu sayede sosyal medyada etkin olduğumuzu ziyaretçilerimize kabul ettirdik.

Anasayfada standart bir listeleme kullandık. Bu sayede sadeliği yakaladık. Bunu yaparken konularımızın okunma sayılarını ve sosyal medya etkisine de dikkat ettik.

Sayfa içinde (single ve page) içerik odaklı bir sistem oluşturduk. Makalenin ortasında çıkan reklamlar kullanmadık kullanmayız. Zırt pırt fışkıran pop-up’lar ve sosyal medya balonlarını makalenin ortasına atmadık. Kısacası ziyaretçileri yanıltmadık.

Tags kullanımı sayfalarında aranını vermeyi hedefledik ve başardık.

Şimdi sıra geldi ROB STYLE adlı temaya… Sorularla ROB STYLE

 • Neden bu temayı yazdık?

Çünkü mevcuttaki temalar yetersiz kaldı. Sitemiz büyüdü ve daha geniş kapsama ulaştı. Bunu kaldıracak bir tema hazırladık.

 • Yeni temada sosyal medyayı anasayfada kullanmadık. Peki ya neden?

Çünkü sosyal medya kullanımının sayfa içlerinde olması gerektiğine inandık. Gerek twitter olsun gerek facebook olsun beğenme ve twitle uygulamalarını sayfa içlerine attık. Böylece anasayfada kullanılacak yeni alanlar yarattık.

ROB-STYLE TEMASI

ROB-STYLE

 • Bu temada yeni neler var ?
 1. ROB STYLE temamızda yeni olarak galeri uygulamamız var. Artık resimlerimizin dosya eki sayfası daha esnek ve kullanışlı.
 2. İkinci olarak benzer konuların listelemesi daha detaylı ve daha akıllıca (alakalı).
 3. Site içinde gezmek daha keyifli ve daha hızlı.
 4. Menülerimiz düzenlendi ve bu sayede random(karışık) sıralamadan kurtulup daha esnek bir dolaşım sağlandı.
 5. Sayfalama daha şık ve kullanışlı hale getirildi.
 6. Renkler özenle seçildi ve göz yormayan renkler tercih edildi. Böylece okunması ve izlenmesi kolay içerikler oluşturuldu.
 7. Önceki yazı – Sonraki yazı tuşları eklenerek daha hızlı dolaşım sağlandı.
 8. Çeşitli sorunlar giderildi.
 9. HTML5 ve CSS3 nimetlerinden tam anlamıyla faydalanıldı.
 10. Konu içine extra olarak 300*250 genel reklam alanı eklendi. Maksat boş kalmasın (:
 11. Daha vardır belki ama hatırlamıyorum. :D

İşte böyle…

Bu arada bu temaya kendi adımın ve soyadımın baş harflerini verdim. Temayı ücretsiz dağıtmak gibi bir düşüncem yok. Tema ücretli olarak isteyene verilir tabi. Temanın fonksiyon dosyaları şifrelenmiş olup domaine lisanslıdır (:.

Son olarak temanın reklam yerleşimi alanları profesyonel biri tarafından yapıldı.Yüksek kazanç sağlayan bir tema. (Legal olarak)

Tema ve diğer ücret ayrıntıları için “İLETİŞİM” bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından Kişisel Tespitler kategorisi için hazırlanan incelemede 2 Yorum bulunmaktadır. 2 Ekim 2012 | 17:03 anında oluşturulan içerikte , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Yeni Temamız Yayında! ROB STYLE” için 2 Yorum

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *