Yağlı, akne oluşumuna yatkın ciltler için kişisel tecrübelerimiz dahilinde sizlere anlatımda bulunacağız. Burada sivilce oluşumuna yatkın cildi olanların ne gibi ürünler ile bu oluşumu engelleyebileceği, azaltabileceği konusunda ürünler ile destekli tecrübelerimizi ifade edelim.

Bilindiği gibi cilt tipi yağlı kişiler çoğunlukla akne oluşumuna, gözenek genişlemesine ve sivilce oluşumuna yatkın olmaktadırlar. Bu sebeple kullandıkları ürünleri bu doğrultuda seçmeliler. Her şey doğru ürün seçimi ile başlar. Ancak bu ürünleri doğru kullanmadığınız durumda yine doğru sonucu alamazsınız. Bu tür istenmeyen cilt oluşumlarını bir kaç adımda tedavi etmelisiniz. Adım adım ve kişisel deneyimler dahilinde tecrübelerimizi paylaşalım. Öncelikle burada belirtelim ki herhangi bir sponsorluk yapmadan ürünleri satın alıp günlük bakım deneyimi aktarıyoruz. Makale Yazarı olarak sizlere yardımcı olma amacındayız, ancak burada anlattıklarımız tavsiye niteliğinde değildir. Ürünleri kullanmadan cilt doktorunuza bu ürünleri ve cildiniz ile uyumu konusunda danışmanızı öneriyoruz ve pek tabi herkeste işe yarayacak diye bir iddiamız da yok.

Ürünlerin açıklaması, kullanım ve etkileri konusunda güncellenerek incelememiz devam edecek.

BAŞLAMADAN ÖNCE: Yüzünüzdeki makyajı bir makyaj temizleme suyu ile temizleyin ve durulayın.

İLK ADIM: Cilt Temizliği

Ürün: La Roche-Posay Effaclar Jel
Kullanım Aralığı:
Günlük
Açıklaması:
Yağlı ve hassas cilt tipleri için geliştirilmiştir. Hassas cilt için seçilmiş formülü ile cildi nazikçe temizler. Ciltteki kir ve fazla sebumdan arındırmak için kullanılır. Kullanım sonrası temizlik ve tazelik hissi verir.
Nasıl Kullanılır: Bu ürünü ıslak elinizle tabaka halinde yüzünüze sürün ve masaj yaparak uygulayın. Daha sonra bol su ile durulayın.
Fiyat Aralığı Nedir: Ürün 100 TL ile 120 TL bandında satılıyor. (400ml fiyatı) (13 Haziran 2020)

ÖNEMLİ HUSUSLAR: Bu ürünü kullanmadan nemlendirici, tonik veya serum kullanıldığı taktirde istenilen verim kesinlikle alınamamaktadır. Cilt temizliği her işlemin en başını oluşturur. Bir önceki adımda makyaj temizleme yeterince yapılamadığı taktirde bu temizliğin derinlemesine yapılabilmesini olanaklı hale getirir.

La Roche-Posay ürünlerini duyanınız vardır. Yağlı cilde sahipseniz bu marka ile tanışmanız artık şart. Firmanın uzmanlık alanı yağlı ciltler olduğu için olsa gerek muhteşem sonuçlar veriyor. Bu ürün ile günlük yüz temizliğimizi yapıyoruz. Sonuçları belli aralıklar ile paylaşacağız.

ARA ADIM : PEELING (TAM SONUÇ İÇİN UZUN VADE)

Ürün: Caudalie Deep Cleansing Exfoliating Cream
Kullanım Aralığı:
Haftada bir kez veya iki kez
Açıklaması:
Karma ve yağlı ciltler başta olmak üzere pek çok cilt tipine uygun olabilir. Cildi arındırır ve kurutmadan derinlemesine temizler. Ölü cilt kalıntılarını yok eder. Cilt kusurlarının giderilmesine yardımcı olur ve gözeneklerin tıkanıklığını açar.
Nasıl Kullanılır: Temiz ve ıslak bir cilde masaj yaparak uygulanır. Uygulama işleminin ardından su ile durulama yapılır.
Fiyat Aralığı Nedir: Ürün 120 TL ile 140 TL bandında satılıyor. (75ml fiyatı) (13 Haziran 2020)

ÖNEMLİ HUSUSLAR: İçinde mikro soyucu partiküller olduğundan ve içindeki aromaları sebebiyle ferahlama ile temizleme çok etkili olarak yaşanıyor. Peeling konusunu atladığınız taktirde yeterli sonucu alamayabilirsiniz. Bu yüzden en az haftada 1, en fazla 2 kez derinlemesine temizlik yapılması gerekiyor. Sonuçları belli aralıklar ile paylaşacağız.

ARA ADIM : MASKE (TAM SONUÇ İÇİN UZUN VADE)

Ürün: Babe Stop Akn Sebum Düzenleyici Maske 
Kullanım Aralığı:
Haftada bir kez veya iki kez
Açıklaması:
Sebum düzenleyici maske sayesinde cildiniz mat bir görünüme kavuşacaktır. Tıkalı gözenekler açılarak sebum dengesi sağlanacaktır. Temizlenmiş yüz ve boyun bölgesine uygulayabilirsiniz.
Nasıl Kullanılır: Temiz ve nemli bir cilde (ıslak olmayan) ince bir katman halinde lineer şekilde sürünüz.Uyguladıktan sonra 10-15 dk etki etmesini bekleyiniz. Daha sonra bol su ile durulayınız. Göz ile temasından kaçınılmalıdır.
Fiyat Aralığı Nedir: Ürün 100 TL ile 130 TL bandında satılıyor. (50ml fiyatı) (13 Haziran 2020)

Sonuçları belli aralıklar ile paylaşacağız.

 

İKİNCİ ADIM: CİLDİN SIKILAŞTIRILMASI

Ürün: La Roche-Posay Effaclar Sıkılaştırıcı Mikro Soyucu Tonik
Kullanım Aralığı:
Günlük
Açıklaması:
La roche posay effaclar tonik size sıkı bir cilt kazandırmak için fayda sağlar. Mikro-soyucu özelliği bulunmaktadır. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırılmasını sağlar.
Nasıl Kullanılır: Ürünü bir parça pamuğa dökerek temizlenmiş cildinize uygulayınız. Durulama yapmayın. Temizleme işleminden hemen sonra uygulanmalıdır.
Fiyat Aralığı Nedir: Ürün 80 TL ile 100 TL bandında satılıyor. (200ml fiyatı) (13 Haziran 2020)

ÖNEMLİ HUSUSLAR: BU Tonik temizlenmiş yağlı bir cilde uygulandığında bu üründen sonra kullanılacak olan serum veya nemlendiricilerin cilt tarafından çok daha hızlı ve etkili emilmesini sağlar. Bu anlamda olmazsa olmaz bir üründür. Sonuçları belli aralıklar ile paylaşacağız. Haftada bir veya iki kez tekrarladığınız peeling veya maske uygulamalarında açılan gözenekler tonik sayesinde tekrar sıkılaşacaktır, böylece gözenek genişlemesi sorunu yavaş yavaş ortadan kalkacaktır.

Sonuçları belli aralıklar ile paylaşacağız.

ÜÇÜNCÜ ADIM: NEMLENDİRME

Ürün: La Roche Posay Effaclar Duo Krem
Kullanım Aralığı:
Günlük
Açıklaması: 
Akneye meyilli ciltlerin vazgeçilmez ürünü olan la roche posay effaclar duo cilt kusurları ve lekeler için geliştirilmiştir. Leke karşıtı bir üründür. Cilt kusurlarını önler ve yeniden oluşmasını engeller. Cildinizi yeniler. Bu ürünün içeriğinde kullandığınız andan itibaren 12 saat sonra ciltteki kızarıklıkların düzeltilmesine yardımcı olduğu 8 günden itibaren ise cilt kusurlarının görünümünün azaltıldığı belirtilmiştir. Sabahları ve akşamları temizlenmiş yüzünüze uyguladığınızda sonucu görebilirsiniz.
Nasıl Kullanılır: Tonikten sonra küçük bir miktar alıp oval biçimde masaj yaparak cilde yedirilmelidir.
Fiyat Aralığı Nedir: Ürün 90 TL ile 110 TL bandında satılıyor. (40ml fiyatı) (13 Haziran 2020)

ÖNEMLİ HUSUSLAR: Nemlendirici olarak kullanılmasının yanında makyaj bazı olarak da kullanılmaktadır. Ürünün en büyük artısı sevilce oluşumlarını büyük ölçüde engellemektir. Ancak bu ürünü tek başına kullandığınızda sonuçlar yetersiz kalacaktır. Diğer 2 adımı doğru uygulamanız oldukça önemlidir. Ekstra olarak yüzünüzde çıkan bir sivilceye akşam uyguladığınızda sonuç sabaha kadar olumlu olarak tarafınıza dönecektir. Sivilce kızarıklığı 12 saatte sönecektir. Sonuçları belli aralıklar ile paylaşacağız.

DÖRDÜNCÜ ADIM: GÜNEŞ KORUYUCU

Ürün: Heliocare Color Gelcream Light Renkli Güneş Kremi Spf 50
Kullanım Aralığı:
Günlük
Açıklaması:
Heliocare color güneşten koruyucu krem sayesinde hem güneşten korunun hemde cilt lekelerini kapatın. Renkli olması açısından oldukça kullanışlı bir üründür. 50 spf koruma sağlar. Günlük kullanım için uygundur. Eğer yağlı bir cildiniz varsa bu ürün tam size göre… Yağsız formülü ile gün içinde sizi rahatsız etmez. Sabahları küçük miktarda tüm cilde uygulanmalıdır. Gün içinde sağlıklı ve doğal bir görünüm kazandırarak yaşlanmaya bağlı lekelerin görünümünü azaltır.
Nasıl Kullanılır: Nemlendiriciden sonra bir bezelye tanesi kadar elimize alıp yüzümüze ve boynumuza bir fırça yardımı ile veya el yordamı ile sürülebilir.
Fiyat Aralığı Nedir: Ürün 110 TL ile 140 TL bandında satılıyor. (50ml fiyatı) (13 Haziran 2020)

ÖNEMLİ HUSUSLAR: Fondoten yerine de kullanılabilir. Kapatıcı özelliği oldukça fazladır. Cilt tonunu eşitler. Diğer güneş koruyucular gibi yüzde hemen yok olmaz, dağılmaz ve hemen emilmez. Yağlı ve akneli ciltler için güneşe çıkmadan önce veya gündelik kullanımda etkili bir üründür. Ancak akneye meyilli olmayan ve diğer cilt tiplerine sahip insanlar da ürünü kullanabilir. Yüzde parlama yaratmayacağından mat bir görünüm kazandırır. Sonuçları belli aralıklar ile paylaşacağız.

İLK KULLANIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ. BELİRLİ PERYOTLARLA SONUÇLARI PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ. TAKİPTE KALINIZ.

 

 

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından Moda & Kadın kategorisi için hazırlanan incelemede 0 Yorum bulunmaktadır. 13 Haziran 2020 | 14:58 anında oluşturulan içerikte , , etiketleri yer almaktadır.

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *