Akıllı telefonlar gün geçtikçe gelişmekte. İnanılması güç teknolojiler kullanmakta ve bizlere kolaylıklar sunmakta. Bunların yanında öyle bir gelişme var ki duyan herkes bir daha kulak veriyor. Samsung Galaxy S3 ile temelleri atılan bakışlara duyarlı telefonlar Samsung S4 ile olgunluk dönemine giriyor.

Hepimizin büyük sorunu hale gelen sosyal ağlarda bir metin okurken kısa süre sonra ekranın ışığının sönmesine çözüm bulan Samsung göz ile takip sistemi olan ve “Smart Scroll” olarak da bilinen sistemi geliştiriyor ve ses ile de yönetilebilir yapıyor.

Ekranın büyümesi ile kontrolü zor hale gelen akıllı telefonlar artık ses ile de yönetilebiliyor. Bunun yanında bakışlarla da yönetilebilen sistemler geliştirilmeye başlandı.

akıllı-telefon-gozle-kontrol-samsung-s4

Samsung Akıllı Telefonlarda Rakiplerine Fark Atıyor!

Rakiplerine gözle sayfa çevirme özelliği ile fark atacak olan Samsung yeni telefonu olan Samsung Galaxy S4 ile bunu gerçekleştirecek. Galaxy S3 ile ekran boyutunu 4.8 inçe taşıyan Samsung, S4’te 5 inçlik ekranı tek elle yönetmek için akıllı sensörleri kullanacak. Gözle takip, sayfa çevirme ve durdurma dışında sesli komutların miktarı da artacak.

S4’ÜN SIR GİBİ SAKLANAN 4 ÇARPICI ÖZELLİĞİ

  •  PİL ÖMRÜ UZAYACAK:  Akıllı telefonların en büyük sorunu … Pil süresine çözüm isteyen tüketici Samsung Galaxy S4’ü sevecek gibi. Daha az enerji tüketen ekran teknolojisi ve akıllı pil yönetimi büyüyen ekrana rağmen şarj ömrünü uzatıyor.
  • GÖZLE DOKUNACAK: Gözle sayfa çevirmek veya akan sayfayı durdurmak mümkün olacak gibi. S3’te ilk kez denenen bu sistem S4 ile gelişmeye devam ediyor.
  • KABLOSUZ HIZLI ŞARJ: Pil ömrü uzasa da şarj etmek önemli sorun. S4’ün kablosuz şarj uyumluluğunun yanı sıra daha kısa sürede tam şarj olması bekleniyor. Bunu nasıl yapacakları ise tartışma konusu.
  • KAMERA VE MÜZİK: S4 13 megapiksel arka, 2 megapiksel de ön kamerasının yanında akıllı fotoğraf özelliği de sunuyor. Özel netleme teknolojisi ve düşük ışık performansı da bu modelde artacak. Ayrıca parçaların kalitesi ile de yükses seste patlayan hoparlörlere de bir çözüm getiriliyor gibi.
Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından Genel kategorisi için hazırlanan incelemede 1 Yorum bulunmaktadır. 10 Mart 2013 | 14:23 anında oluşturulan içerikte , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Telefonunuzu Gözlerinizle Kontrol Edebileceksiniz!” için 1 Yorum

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *