Acun’un değişmez yarışması Survivor’da şike olduğunu düşünenler, olayların tamamen kurmaca olduğunu düşünenler epey çok. Biz de bu konuyu ele almak istedik. İnsanlar Survivor için ne diyor? Ne kadar insan Survivor’ın samimi bir program olduğunu düşünüyor? İşte bu sorulara yanıtı internette bloglardan, sözlüklerden, sosyal medya yorumlarından ve Survivor adına açılmış tüm konulardan araştırdık. İşte insanların Survivor hakkında görüşleri;

 Survivor’da Mantık Dışı Olaylar

  • Çekimlerdeki Mantıksızlık

Survivor’da çekimlerde olaylar nasıl bu kadar aşırı gelişebilir? Yani bir kameraman varken adada insanlar nasıl bu kadar hırçın olabilir? Tüm Türkiye’nin izleyeceği bir programda ekranlara geleceğini  bilen insanlar akıl almaz saçmalıklarda bulunuyor, gerek kavgalar gerekse anlamsız tartışmalar nasıl böyle çıkıyor, anlam veremiyoruz.

  • Bayanların Doğal Görünümden uzak olması

Bilindiği üzere Survivor’a katılan bayanlar genel olarak 19-35 yaş arasında. Peki bu yaşlarda olan bayanların bu denli pürüzsüz kalması ne kadar mantıklı? Birçok platformda bu konu üzerine açılmış başlıkları okudum. İnsanların en çok merak ettiği şey, kızların istenmeyen tüğlerinin uzamama nedeni :D . Her ne kadar lazer teknolojisi gelişmiş olsa da bu kadar pürüzsüz olunmaz diyen izleyiciler bu işte bir iş arıyor.

  • Kavgalarla reytingin orantılı şekilde artması ve kötü oyunculuk karmaşası

Bilindiği üzre son Survivor oylamasında (Survivor 2013) Emel ile Duygu’nun SMS’ çıkması ve Emel’in adaya veda etmesi ile sonuçlanan karmaşada yaşanan süreç biraz mantık ile çelişmekte. Duygu’nun sinir patlamaları ve ardından takımına karşı aldığı tavır ile geçen bölümlerden sonra bir kelimesi yüzünden elenen Emel… Yetmez gibi Duygu’nun dokunulmazlık ödülünü kazanması. Ve kavgalar sırasında kötü oyunculuk teşhisi koyan insanlar…

Survivor-2013-afisAraştırmalar ve gözlemler sonunda insanların Survivor’ın tamamen kurmaca bir yarışma olduğuna inanıyor olması oldukça acı verici. Yeteneksizsiniz Türkiye, Survivor, O Ses Türkiye yarışmalarının da böyle kurmaca üzerine inşa edilmiş olduğunu düşünen insanlar da çoğunlukta.

Tüm bunlara rağmen neden Survivor izleniyor? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim. İzleniyor çünkü insanlar doğa ile alakalı yarışmaları seviyor, tatile gitmeyen, gidemeyen insanların özlemlerine dokunan Survivor daha çok izlenecek gibi görünüyor…

Burada yazdıklarım tamamen sözlüklerden, forumlardan toplanan bilgilerdendir. Herhangi bir kesin dayanağı yok. Her şeye rağmen Survivor’ı izlemeye devam edeceğiz gibi görünüyor çünkü Acun bazı işleri çok iyi yapıyor. Ya iyi kandırıyor ya  bize kaliteli programları izletiyor.

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından İlginç Haberler kategorisi için hazırlanan incelemede 0 Yorum bulunmaktadır. 28 Mart 2013 | 19:28 anında oluşturulan içerikte , , , , , , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *