2012 Yılında Ramazan Ayı yaza denk geldi. Bu da etkinliklerin açık havada ve daha fazla olacağı anlamına gelmektedir.  Sultanahmet Meydanı’nda yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz.Konumuzun devamını okumanız için sizleri  konu devamına bekleriz…

Bu sene Ramazan-ı Şerif’in yaz aylarına denk gelmesi ile yapılacak olan etkinliklere katılımın daha fazla olması bekleniyor. Havaların sıcak olması ve iftarda çekilen ziyafetin ardından insanların yediklerini eritmesi ve bir takım dini etkinliklere katılması, hem bedenen hem ruhen bir rahatlama isteği katılımın artmasını tetiklemektedir.

Yerli- yabancı turistlerin Ramazan boyunca en çok ziyaret edeceği  yer olarak kuşkusuz Sultanahmet gösteriliyor. Geçen seneyi aratmayacak bir Ramazan geçireceğimizden şüphemiz yok. İ.B.B’nin bu konuya verdiği önemi hepimiz biliyoruz, yine Ramazan’a yakışır etkinlikler yapılacak ve sizlerin katılımı ile de bu daha keyifli bir hal alacak.

ramazan-sultanahmet meydanı

Türkiye’yi, İslamı dünyaya tanıtma imkanı olarak bu tür etkinliklerin önemi oldukça fazla. İslam’ın hoşgörülü yanını, huzurlu yanını yerli, yabancı herkese göstermemiz kuşkusuz ki harika.  Bu konuda hepinizi dikkate davet etmek istiyorum. Ramazan’ın ruhu hepimizi sardığında kardeşliğimizi bir daha hatırlamak son derece hoş bir durum.

Geçen seneleri hatırlayın; ebru sanatı, çini sanatı, çanak çömlekler, dokuma halılar, çeşitli fuarlar, iftar sofraları ve daha birçoğu… Bunların yanında dini sohbetler ile harika geçen dakikalar, insanların birbirine olan o hoşgörülü bakışı… Ramazan’ın adına yakışan bu eylemleri yapmak, onlara katılmak oldukça güzel şeyler.

İ.B.B bu sene de çok güzel etkinlikler düşünmüş olmalı. Bakalım hep beraber göreceğiz…

Bu denli güzel etkinlikler ve eylemler ile geçen bir Ramazan’ın hayatınızda bıraktığı o tat çok güzel. Hepiniz için keyifli, mutlu huzurlu bir Ramazan dileriz.

Etkinliklerden sitemiz haberdar oldukça bu başlık altında sizleri bilgilendireceğiz. Bizi takip etmek için sitemizin sağında bulunan Mail ile abonelik kutusuna mailinizi yazıp takipte kalabilirsiniz. Üstelik twitter adresimizi de takip edebilir bizleri daha çabuk duyabilirsiniz.

Saygılarımızla… MakaleYazari.com

ETKİNLİKLER

5. GÜN https://www.makaleyazari.com/istanbul-fatih-ramazan-5-gun-etkinlikleri.html

6.GÜN  https://www.makaleyazari.com/sultanahmette-ramazan-6-gun-etkinlikleri-2012.html

7. GÜN https://www.makaleyazari.com/sultanahmette-ramazan-7-gun-etkinlikleri-2012.html

DEVAMI GELECEK TAKİPTE KALIN.


Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından 11 Ayın Sultanı kategorisi için hazırlanan incelemede 2 Yorum bulunmaktadır. 5 Temmuz 2012 | 13:07 anında oluşturulan içerikte , , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Sultanahmet Ramazan Programları 2012” için 2 Yorum

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *