Bilindiği gibi teknolojinin gelişmesi ile birçok iş photoshop ile yapılabilir oldu. Fotoğrafçılık alanında devrim niteliği taşıyan bu program ile güzel olan fotoğraflar daha güzel oldu. Daha gerçekçi çizimler ve efektler çıktı. Bu makalemizde benim de yakından ilgilendiğim “karikatür yapma” konusuna değineceğiz.

Öncelikle elimizde bir resim olmalı… Bizim elimizde Bu var.

 1. )Çalışma yapılacak fotoğrafı photoshop’a atın.

2. )  image > Adjustments > Desaturate yolunu izleyerek fotoğrafı siyah beyaz yapın. CTRL-J kombinasyonu ile bu layeri kopyalayın.

3- Image > Adjustments > Brightness/Contrast yolunu izleyin. Sonrasında Filter > Sharpen > Sharpen More ile bu adımı da tamamlayın.


4- En alttaki layeri seçin ve Image > Adjustments > Levels ile ayarları aşağıdaki gibi uygulayın.

5- Tekrar üstteki layeri seçin. Eraser Tool aracını alın ve soft-edged brush 400 px boyutunda bir fırça ile adamın dışında kalan alanları boyayın.

6- Üstteki layeri CTRL-J ile kopyalayın. Filter > Blur > Gaussian Blur yolunu izleyin ve değerleri aşağıdaki gibi uygulayın. Bu layerin blend mode darken olarak değiştirin.


7- Yeni bir layer oluşturun. Brush Tool ile soft-edged brush 400 px boyutunda fırça ile yine adamın dışında kalan alanları siyah ile boyayın. (Üst renk siyah olmalı)

8- Bu layerin opacity değerlerini %75 yapın.

9- Yeni bir layer oluşturun. Filter > Render > Clouds yolunu izleyin. Sonrasında Filter > Render > Fibers yolunu izleyin ve değerleri aşağıdaki gibi girin.

 

10- Filter > Blur > Motion Blur yolunu izleyin ve değerleri aşağıdaki gibi girin.

11- Bu layerin Blend Mode Overlay olarak değiştirin.

12- Bu layeri de CTRL-J ile kopyalayın ve CTRL-T ile çizgileri bu sefer çapraz yapın.

 

13- Son olarak bu layeri de kopyalayın ve üst rengi beyaz seçin. Custom Shape Tool aracını alarak aşağıdaki şekli resme uygulayın. Edit > Transform > Flip Horizontal yolunu izleyerek balonu adama doğru çevirin.

 

VEEEE ÇALIŞMA BİTTİ İŞTE SON


Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından Fotoşop :) kategorisi için hazırlanan incelemede 2 Yorum bulunmaktadır. 12 Ocak 2012 | 17:46 anında oluşturulan içerikte , , , , etiketleri yer almaktadır.

Photoshop ile karikatür yapmak! Kısa ve Öz Anlatım!” için 2 Yorum

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *