Megaupload Dosya indirme ve yükleme sitesi RESMEN kapatılmış ve site kurucuları  & sahipleri gözaltına alınmıştı. Buna tepki olarak dünyanın sayılı hack gruplarından olan “Anonymous” Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI ve Adalet Bakanlığı’nın internet sitelerine saldırmışlardı.Sitenin kapatılmasındaki en büyük neden” KORSANCILIK ” olarak ifade edilmişti.

Eee tabi Megaupload gibi bir devin kapatılmasının ardından ayağını denk alan siteler çoğalmaya başladı. Bunlara örnek olarak Filesonic ve Fileserve…

Filesonic sitesinden kullanıcılar sadece kendi dosyalarını indirebiliyor ve ortaklık programı da kapatılmış.

Fileserve sitesi ise bazı sunuculardan dosyaları bazı sunuculardan ise kullanıcıları silmeye başlamış. Ortaklık programını da sonlandırmış.

upload-sitelerine-darbe

Bu Megaupload krizinden Hotfile, filejungle, uploaded, uploading, turbobit gibi sitelerin de etkilenmesi muhtemel. İlerleyen günlerde neler olduğunu göreceğiz. Korsan film, müzik ve oyuna bu şekilde darbe indiren yetkililer mi yoksa korsan dağıtımı yapanlar mı bu savaşı kazanacak bu tam bir muamma…

Bu arada; Fileserve sitesinden legal olarak dosya paylaşan kişilerin de hesabının silinmesi daha büyük bir krize de yok açabilir.

Yorumlarınızı bekliyoruz…

 

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından İlginç Haberler kategorisi için hazırlanan incelemede 0 Yorum bulunmaktadır. 23 Ocak 2012 | 14:26 anında oluşturulan içerikte , , , , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *