Twitter’ın 1 yılda inanılmaz bir büyüme kaydetmesinin ardından ilginç araştırmalara da başladı. Christopher Stone Twitter’ın kullanım amaçlarının çarpıtıldığını belirttiği bir haberde ilginç bir takım veriler de paylaştı. Yaptıkları bir araştırmada Twitter’ın günlük ve saatlik  ruh hali analizini açıkladı. Bu araştırmaya ait verileri sizinle paylaşmadan evvel,  araştırmanın  2.4 milyon twitter kullanıcısının 500 milyon twitinden yola çıkıldığını hatırlatırım.

2.4 milyon twitter kullanıcısının 500 milyon tvveet’i üzerinden yapılan araştırmada haftanın her gün vesaatinde kullanıcıların içinde olduğu ruh halinin bir şeması çıkarıldı.

Sosyal medya devlerinden mikro blog twitter’ın dört kurucu ortaklarından olan Christopher Stone (37), Kanada’nın Montreal şehrinde katıldığıteknoloji panelinde sitede fazla vakit geçirenleri uyardı.

twitter-arastirması

Stone, 500 milyonu aşan kullanıcı kapasitesineulaşan sitede uzun saatler kalınmasını sağlıksız bulduğunu ve bu durumun siteyi kurma amaçları arasında yer almadığını açıkladı.

Stone, kullanıcıların aradıkları şeyler için siteye bakmalarını ve daha sonra kendi hayatlarına dair işlere dönmelerinin çok daha sağlıklı olduğunu ifade etti. Ayrıca Stone, 2006 yılında kurdukları sitenin, bu kadar yaygınlaşmasının birçok teknolojigurusu kadar kendilerine de sürpriz olduğunu itiraf etti.

Cornell Üniversitesinin 2.4 milyon twitter kullanıcısının 500 milyon tvveet’i üzerinde yaptığı araştırma sonucunda, haftanın her gün ve saatindekullanıcıların içinde olduğu ruh halinin bir şeması çıkarıldı.

ABD merkezli Men’s Health dergisinin mart sayısında yer alan şemaya göre sabah 9 ve akşam 8 arasında en fazla hakim olan veya en çok azalan duygusal durumlar şöyle:

 

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından İlginç Haberler kategorisi için hazırlanan incelemede 0 Yorum bulunmaktadır. 25 Şubat 2012 | 15:24 anında oluşturulan içerikte , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *