Günümüzde gittikçe gelişen ve çok hızlı büyüyen internet kimi insanlar tarafından kazanç kapısı olarak da görülmeye başlamıştır. Gerek ortaklık sistemleri gerek anket sistemleri olsun insanlara ekstra gelir sağlamaktadır.

Ancak öyle bir sektör oluştu ki bu sektör internette ciddi paralar kazandırabilecek bir sektör haline geldi.

Bahsettiğim bu sistem tabî ki upload ve reklam gelirleri. 2000li yıllardan sonra bilinçlenen internet kullanıcıları oturduğu yerden para kazanmasını öğrendi. Öyle ki GOOGLE bunu fark edip reklam sistemi olan Adsense’ye inanılmaz çok yatırımlar yaptı. Hakeza upload/download sisteminde 2005’lere kadar tek söz sahibi olan Rapidshare artık gerilemeye başladı. Hatta bitme derecesine geldi.

Önemli bir konu olan ve günümüzde sıkça kullanılan upload/download siteleri ile para kazanmak mümkün hale geldi. Öyle ki yaptığınız upload’ın 1000 kere indirilmesi ile onlarca dolar kazanıldı. Bu tek başına bir sektör haline geldi ve çok büyüdü. İnternetin beraberinde getirdiği korsan film – müzik – v.s.. gibi multimedyalar fazlaca download edildi bu sebeple de yükleyici(uploader)’ye ciddi paralar kazandı.

Biraz toparlayacak olursak; İnternetten ek gelir elde etmenin mümkün olduğu bir çağa girdik,sanallıklardan para kazanma çağına. Kişiler kendi bloglarında kendi yazılarını yayınlayarak ve bunu Google Adsense v.s.. gibi reklamdan gelir getiren sistemleri bloglarına entegre ederek ve + olarak da bazı sıkça indirilen dosyaları kendi hesaplarıyla internete yükleyerek bunun indirilmesini sağlayarak gelir elde eder oldu. Bunun iyi ve kötü sonuçlarını başka bir makalede dile getireceğim.

Şunu bilmelisiniz ki internet dünyaya açılan bir penceredir ve bu pencereden bakmak size zarar da sağlar kar da sağlar. Sadece o pencereden bakmak insana zarar, pencereyi aşarak dünyaya açılmak ise kar sağlar.

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından Kişisel Tespitler kategorisi için hazırlanan incelemede 0 Yorum bulunmaktadır. 7 Ocak 2012 | 13:45 anında oluşturulan içerikte , , , , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *