Sezon bitti ve artık transfer dönemi başladı. Fenerbahçe seneye lig ve avrupada iyi işler çıkartmak için yıldız arayışına girdi. Valencia’nın yıldızı Tino Costa’yı renklerine bağlamak isteyen sarı lacivertliler Emre’nin gitmesiyle gücü düşen orta sahayı Tino ile güçlendirme peşinde.

Arjantinli yıldız uzaktan çektiği şutları ile tanınıyor. Bombacı lakaplı yıldız futbolcu için ciddi teklifte bulunan Fenerbahçe için transfer yakın gözüküyor. 27 yaşındaki yıldız için 6 milyon £ önerildiği, Valencia’nın teklife olumlu yaklaştığı belirtildi.

tino-costa-fenerbahçe

La Taula isimli spor programına katılan İspanyol gazeteciler, Valencia’nın masasında şu an Tino Costa için Fenerbahçe’den gelen 6 milyon£’luk bir teklifin olduğunu iddia ettiler. Bu teklifi Valencia Kulübü’nün ciddi şekilde değerlendirdiğini vurgulayan İspanyollar, bir aksilik olmaması halinde Arjantinli oyuncunun önümüzdeki sezon sarı – lacivertli formayı giyebileceğini söylediler.
İki sezon önce Fransa’nın Montpellier Kulübü’nden transfer edilen Tino Costanın, Valencia’da istediği ortamı bulamadığı için Fenerbahçe’den gelen teklife olumlu cevap verdiği de belirtildi.
Bu arada Valencia Kulübü de Tino Costa için Türkiye’den önemli bir kulüpten teklif aldıklarını doğruladı ancak isim vermekten kaçınıldı. (Pazarlama stratejisi olabilir…) Costa’nın bu sezon satılacak futbolcular listesinde olduğunu doğrulayan yöneticiler, bu oyuncu için görüşmelerin başladığını açıkladılar. Valencia, 2010 yılında Montpellier Kulübü’nden aldığı Tino Costa için 6.5 euro ödemişti. Arjantinli oyuncu, Valencia forması altında ilk 11’de ilk kez Şampiyonlar Ligi’nde Bursaspor karşısında forma giymiş ve yaklaşık 30 metreden attığı bir golle takımının galibiyetinde büyük rol oynamıştı.

Tino Costa Milli Takım formasını da sırtına aldı.
1985 doğumlu olan  (27) Arjantinli oyuncu uzaktan çektiği sert şutlar nedeniyle ülkesinde “Bombacı” lakabıyla tanınıyor. Tino Costa geçtiğimiz yıl da ilk kez Arjantin Milli Takımı formasını giyme şansı yakalamıştı.

 

ALAMADILAR :D

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından Güncel Haberler kategorisi için hazırlanan incelemede 2 Yorum bulunmaktadır. 24 Mayıs 2012 | 11:05 anında oluşturulan içerikte , , , , , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Fenere Tino Costa Yakışır!” için 2 Yorum

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *