Günümüzde temizlik oldukça geniş bir konu olarak önümüze geliyor. Öyle ki temizlik dendiğinde insanların aklına bir sabun bir şampuan veya x deterjanları, v.s.. gibi birçok madde geliyor. Peki ya gerçekten temizlik bu mu? Yani kimyasallar ile kendimizi ve çevremizi sarmak mı? Buradan yola çıkarak aslında temizliğin temiz şeylerle yapılması gerektiği kanısına varmak zor olmasa gerek.

Şöyle düşünelim; Lavabo temizleyeceksiniz ve elinizde marketten aldığınız kimyasal lavabo temizleyicisi var. Bunu döküp lavaboyu temizlediğimizi düşünüyoruz. Aslında işin aslı öyle mi? Veya bahçenizde köpeğinizi sevdiniz ve ellerinizi yıkamanız gerekti. Anti bakteriyel bir SABUN kullanarak ellerinizi yıkadınız. Peki ne oldu temizlendiniz mi? Bunlara cevap evet gibi görünse de aslında cevabı “hayır.” Çünkü bu kimyasallar aslında başlı başına insanlar için tehdit. Şöyle ki; bu kimyasal ürünleri üretirken kullanılan malzemeler, hammaddeler veya kimyasallar aslında hiç de temiz ve masum şeyler değil.

Bundan 50-60 sene önce insanlar deterjan maddesini yavaş yavaş öğreniyordu. Ondan önce ise çamaşırlar nasıl yıkanıyordu? Şöyle ki; beyaz çamaşırları yıkamada meşe külünü kullanırlardı. Çünkü meşe odununun yanması sonucunda oluşan o külün kumaşları ağartması gibi bir etkisi vardır.  Renklileri dere kumu veya killi herhangi bir toprak ile yıkarlardı. Elleri yıkamada sabun otu olarak bilinen beyaz çiçek açan ince ıspanak yaprağını andıran yaprakları olan bir bitkinin kökleri ve çiçeğini köpürterek eller yıkanırdı. Halı kilim yıkamada çöğen otu kullanılırdı. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün…

Sabun Otu

Günümüzde kullanılan kimyasallar zararı en aza indirilmiş durumda. PH değerleri insan vücuduna zarar vermeyecek duruma getirilmiş durumda. Tabi ki istisnalar var; Tuzruhu, çamaşır suyu bunların en belirginleridir. Ama her ne olursa olsun doğal temizlik ürünlerini kullanmak her zaman için en iyisi ve en sağlıklısıdır.

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından Kişisel Tespitler kategorisi için hazırlanan incelemede 2 Yorum bulunmaktadır. 8 Ocak 2012 | 13:18 anında oluşturulan içerikte , , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Doğal Temizlik Ürünlerinin Yanlış Kullanımı ve Doğru Kullanım Biçimi” için 2 Yorum

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *