2012 LYS-YGS  üniversite yerleştirme puanları hakkında basında bulunan fazlaca haber yüzünden adayların kafası oldukça fazla karışmıştı. Tercih işlemlerinin devam ettiği şu günlerde YÖK flaş bir açıklama yaptı. Açıklamayı ve detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Habere göre;

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), baraj puanının düşürülmesini gerektirecek bir durum olmadığı kanaatine varıldığını bildirdi.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, “Üniversiteye giriş sınavlarının sonuçları açıklandıktan sonra baraj puanının düşürülmesi konusu etrafında bazı haberler ve iddialar kamuoyuna yansımıştır. Konuya ilişkin kurulumuza intikal eden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin 31.07.2012 tarih ve 24232 sayılı yazısının incelenmesi sonucu, baraj puanının düşürülmesini gerektirecek bir durum olmadığı kanaatine varılmıştır.” denildi.

Sabah.com.tr

Bu sene kontenjanların armış olması ile daha fazla öğrenci üniversite öğrencisi olabilecek. Bu kritere dikkat etmenizi rica ederiz.

Baraj Puanı Düşmeyecek! YÖK Açıkladı

Başarılar…

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından Eğitim kategorisi için hazırlanan incelemede 0 Yorum bulunmaktadır. 1 Ağustos 2012 | 16:13 anında oluşturulan içerikte , , , , etiketleri yer almaktadır.

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *