Birçok üniversiteli olma hayali kuran adayın beklediği LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçlar açıklandıktan sonra tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? İşte bu soruların cevaplarını konumuzun devamında vermeye çalıştık.

LYS 2012 SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ

Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki HENÜZ ÖSYM BİR TARİH VERMEDİ. ÖSYM zaten hiç bir zaman tarih vermedi tabi bu da var. Ancak geçen sınavların açıklanma tarihlerinden hareketle bazı tahminler yürütülmektedir. Son iki yılın durumuna bakılarak bu tarihi kestirmek zor değil.

ÖSYM LYS sonuçları için en uygun zamanın Temmuz ortası olduğunu düşünür yıllardır. Yani sizler 15 Temmuz’dan itibaren her gün ÖSYM’yi kontrol etmeyi unutmayın.

Genel olarak insanların düşüncesi ise şu şekilde; 2010 yılında LYS sonuçları 15 Temmuz’da, 2011 yılında ise 25 temmuzda açıklandı. Sınavların yapılma tarihlerini v.s.. dikatte aldığımızda sonuçların açıklanma tarihinin 20 Temmuz – 25 Temmuz tarihleri arasında 2012 LYS Sonuçlarının açıklanması gerekir.

Saat konusunda ise ÖSYM yine saat 9.00 veya 10.00’u tercih edecektir.

 LYS 2012 TERCİH KILAVUZU AÇIKLANMA TARİHİ

LYS 2012 sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih işlemleri için kılavuzun yayınlanmış olması gerekiyor.2012 YGS-LYS tercih klavuzu, LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından yayınlanmış olacaktır. LYS sonuçları tahminen 20-25 Temmuz 2012 arasında açıklanacak olmasından dolayı tercih kontenjan klavuzu da aynı tarih aralığında ÖSYM nin sitesinden yayınlanacaktır.

Sonuçların yayınlanıp yayınlanmadığını; http://www.osym.gov.tr/ adresinden veya  https://www.makaleyazari.com (sitemizden) takip edebilirsiniz.

 

Hepiniz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

 

LYS-Sonuclari-2012 ne zaman açıklanacak

09.07.2012 GÜNCELLEMESİ

2012 LYS Üniversite Kontenjanları Kılavuzu Yayımlandı… https://www.makaleyazari.com/2012-lys-universite-kontenjanlari-kilavuzu-yayimlandi.html

Aktüel Navigasyon
Sayfa Bilgisi

tarafından Eğitim kategorisi için hazırlanan incelemede 0 Yorum bulunmaktadır. 5 Temmuz 2012 | 12:09 anında oluşturulan içerikte , , , , , , etiketleri yer almaktadır.

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *