Bu yazımda yakından takip ettiğim oyun piyasasından bazı bilgiler paylaşacağım. Bildiğiniz gibi gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde oyunlar da gerçekçi görünüme çok yaklaştı. Oyun Sahneleri film sahnelerini aratmaz oldu. Artık grafiklerden çok senaryoya ağırlık veren şirketlerin başarı yüzdesi arttı. Yazımın devamı içerde…

Peki oyun piyasasının bu denli gelişimi sonucunda ne oldu? 2012 de neler olacak. İşte bu sorulara bir cevap niteliğinde olan bu yazımı sizlerle paylaşacağım.

2012’nin Çıkacak Oyunlar Listesi

 

farcry3FARCRY 3 ( Çıkış tarihi: 6 Eylül 2012 )

Unutulmaz bir FPS olan ilk Far Cry, hikayesiyle bir ödülü hak etmiyor olabilir, ancak her anınızı heyecanla ve aksiyonla doldurmayı başarıyordu. Far Cry 2 ise hayranlarını adeta korkutmuştu. Far Cry’ın son sürümü Far Cry 3 ise sizi Büyük Okyanusda sürükleyici maceralara atıyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Jason Brody ile adada çalıyor, kırıyor, ateş ediyor ve daha fazlasını yapıyorsunuz. Renkli karakterler, esrarengiz yerler ve bol patlamalı çarpışmalar da sizi bekliyor. Bunlar heyecan verici gerçekten.
Son zamanlarda ortaya çıkan tanıtım videosu “Pilot” ise oyunun etkileyici grafiklerini gözler önüne seriyor.

 

///

///

metro-last-light

Metro – Last Night ( 2012 veya 2013   )

Metro: Last Night, söylentilerin tersine “Metro 2034″ü temel almıyor. Heyecan ve aksiyon dolu sahnelere sahip, grafikleriyle göz dolduran bir shooter bekleyebilirsiniz… Sistemleri kasacak gibi görünüyor şimdiden (:

///

///

///

///

///

///

///

silent-hill-downpour

Silient Hill – Downpour ( 15 Mart 2012)

Silent Hill – Downpour, sizi serinin köklerine döndürerek korkulu anlar yaşatacak. Gelmiş geçmiş en iyi korku oyununun bu son sürümü hepimizi heyecanlandırıyor.

Karakteriniz Murphy Pendleton’u yönetirken onun korkuları, kâbuslarıyla boğuşacak, içindeki canavarlar ile mücadele edeceksiniz. Oyunun ilk kez ana göreve ek olarak yan görevler sunacağı biliniyor. Bu herkesi sevindirdi.

///

///

///

///

///

cs2012 Counter-Strike – Global Offensive

(  İlkbahar 2012.  )

Yeni bir Counter-Strike’a ihtiyacımız var mı? Valve’a göre cevap evet. Konsollarla da uyumlu olacak oyun, 2012’nin ilkbahar aylarında piyasaya sürülecek. CS’nin 1.6 ve 1.5 versiyonlarından vazgeçemeyen kullanıcılar bakalım bu sürümüne ne diyecek.

Yeni Counter-Strike, yeni haritalar, karakterler ve silahlar, oyun modları ile gelecek. Oyunun çekirdeği çok fazla değişmeyecek ve birçok oynanabilirlik öğesi korunacak.

///

Prototype 2

 Prototype 2 ( 24 Nisan 2012 )

2009’un sürpriz oyunlarından Prototype, aşırı ve abartılı bir şiddet içermesiyle dikkat çekiyordu. İkincisinin de bundan kalır bir yanının olmayacağını düşünüyoruz. Yine güzel bir oyun geliyor!!!

///

///

///

///

///

The-Last-Guardian The-Last-Guardian ( 2012 )

Sony’nin Japon Studio bölümünün küçük bir parçası olan Team ICO, standartlara pek uymayan bu sıradışı oyunla tanınıyor. The Last Guardian ise Team ICO’nun bir sonraki ve muhtemelen sonuncu projesi olacak.

Oyun, dev bir mitolojik yaratıkla tanışan küçük bir çocuğu konu alıyor. İkisi de gelecekte birbirlerini koruyorlar ve yardım ediyorlar. Oyun hakkında çok fazla şey bilinmese de bulmacaların ağırlıklı olacağı tahmin ediliyor.

İlginç bir oyun olacak (:

///

Microsoft-Flight

 Microsoft-Flight ( 2012 )

Farklı zorluk seviyeleri sayesinde, yeni başlayanlardan eğitimli pilotlara oyunu herkes oynayabiliyor.

Microsoft Flight’ta ücretsiz oyun modelini benimseyen Microsoft, oyunu ücretsiz olarak indirmeye sunuyor ve Hawaii adası üzerinde uçmanıza izin veriyor. Windows Live’a oturum açarak ek içerik indirmeniz, bu da yetmiyorsa ücret karşılığı ek içerik satın almanız mümkün oluyor.

Bakalım nasıl bir oyun bizi karşılayacak…

///

xcom-2012-oyun XCOM ( 2012)

2012’de XCOM’un iki bölümü yayınlanacak ve bunlardan bir tanesi, aslında bir FPS. Özel ajan William Carter’ı yönetecek olan oyuncu, dünyayı ister birinci kişi gözünden, isterse “savaş manzarası” modu ile görebilecek. Bu mod, takıma tatkik komutlar vermeye yarayacak.

İlginç gerçekten …

///

///

Halo 4  HALO 4 (Yaz 2012)

Halo 4’ün daha karmaşık oyun mekaniklerine sahip olacağı, böylece etrafta dolaşarak keşifte bulunmaya daha çok odaklanacağı söyleniyor. Master Chief’in nasıl bir geri dönüş yapacağını merakla bekliyoruz.

Halo serisinin güzel bir oyunu olacağını düşünüyoruz.

///

///

///

///

Borderlands 2  Borderlands 2 ( 21 Eylül 2012 )

Diğer bir sürpriz oyun olan Borderlans, Eylül ayında yeni sürümüyle karşımıza çıkacak. Oyundaki co-op modu 4 kişiyi destekleyecek, neredeyse sınırsız sayıda silah, araç ve fazlası Borderlands 2’de olacak.

Borderlands 2 yepyeni karakterlerle ve yeni bir yetenek yelpazesiyle gelecek. 2K Games ve Gearbox Software, birinci oyuna göre çok daha sürükleyici bir hikayenin sözünü veriyorlar.

///

///

///

///

///

Guild Wars 2 Guild Wars 2( 2012)

Aylık ücret gerektirmeyen MMO oyunu Guild Wars 2, 2012’de ortaya çıkacak. Oyunu satın aldığınızda kısıtlama olmadan NCsoft sunucularında oynayabileceksiniz. Guild Wars 2’nin PvP’ye odaklanacağı biliniyor; ancak PvE için de içerik sunması bekleniyor.

///

///

///

///

Risen 2

 Risen 2( 27 Nisan 2012 )

Oyunun hikayesi Risen’in orijinal sürümü ile uyumlu olarak devam edecek. Birkaç adaya bölünen oyunun nasıl olacağını Nisan 2012’de hep beraber göreceğiz.

///

///

///

///

///

Hitman-Absolution Hitman-Absolution ( 2012 )

Önceki Hitman’lere göre daha kişisel ve duygusal olacağı söylenen oyun, “Insticts” “İçgüdüler” adındaki bir yeni yetenekle gelecek. Glacier 2 motoru ise Hitman – Absolution’u daha önce hiç olmadığı kadar gerçekçi grafiklere kavuşturacak.  Sitemiz olarak en çok merak ettiğimiz oyun bu.

///

///

///

///

Diablo -3 Diablo 3 ( İlkbahar 2012. )

Deneme şansını bulduğumuz Beta sürümüne bakarak şunu söyleyebiliriz ki, Diablo 3 hayranlarının beklentisini tam olarak karşılayacak. Görsel olarak geliştirilen ve yetenek sistemi yenilenen oyunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Bakalım sonuç ne olacak…

///

///

///

///

BioShock Infinite

 BioShock Infinite ( 2012 )

BioShock Infinite, önceki BioShock oyunlarının devamı niteliğinde olmayacak ve farklı bir zaman aralığında geçecek. Ancak oynanış ve konsept olarak benzerlikler taşıyacak. Oyunda dedektif Booker DeWitt’i yönetecek ve çocukluğundan beri Kolombiya’da hapis kalan genç Elizabeth’i kurtarmaya çalışacaksınız.

///

///

///

///

Max Payne 3 Max Payne 3 ( 1 Haziran 2012 )

10 sene önce “bullet time” modu ile bizi iskemlemize bağlayan oyunun üçüncüsü, tanıtım videosuna bakarak konuşursak muhteşem olacak. Max Payne 3’de ana karakterimiz olan Max, Sao Paulo’da özel bir güvenlik servisi için çalışıyor olacak. İşlerin kontrolden çıkması ise Max’i tek bir yola götürecek o da” İntikam ” …

///

///

///

///

Assassins-Creed-3 Assassin’s Creed 3 ( Ekim 2012 )

Serinin en kapsamlı oyunu olacak olan Assasin’s Creed 3’ün büyük bölümünün Amerikan Devrimi’ni konu alacağı düşünülüyor. Fakat bazı kaynaklar Mısır’da bazısı ise Uzak Doğuda geçeceğini söylüyor.

///

///

///

///

///

Mass Effect 3  Mass Effect 3 ( ÇIKTI )

Mass Effect’in ilk iki oyunu, türün kilometre taşları halini almıştı. Mass Effect 3’ün de bu ünvanı koruyabilecek seviyede olduğu düşünülüyor. İkinci oyunun kaldığı yerden devam edecek olan Mass Effect 3’ü, Mass Effect 2’de verdiğiniz kararlar oldukça etkileyecek.

Oynanışın daha kolay hale geleceği oyunda bir rol-oynama modu ve aksiyon modu yer alacak. Bir çoklu oyuncu modu da Mass Effect 3’de yer alacak. Bioware’in Dragon Age 2’deki hatalardan ders aldığı ve bunları tekrarlamayağı da beklentilerimiz arasında.

///

///

///

///

Tomb Raider Tomb Raider ( 2012 )

Efsane devam ediyor!!!

Esmer kahramanımız Lara Croft, “Tomb Raider” ile ekranlara geri dönüyor. Final Fantasy ve Indiana Jones’dan öğelere sahip olan oyunun ilk tanıtım videosu “Turning Point”, ümit verici görünüyor.

///

///

///

///

GTA V GTA V ( 2012 )

Rockstar’ın başarılı oyun serisi Grand Theft Auto, GTA V ile tüm ihtişamıyla tekrar karşımıza dikilecek. Rockstar, oyun hakkında çok fazla detay vermiyor, ancak kısa tanıtım videosunu seyrettiğinizde sizi etkisi altında bırakmayı başarıyor.  Sizlere tavsiyemiz bu oyunu bekleyin (:

///

///

///

///

Bu kadar… COD – FIFA – PES gibi klasikleşmiş oyunları bu listeye almadık. Ama onlar oyun piyasasını çok sallayacak gibi (: Neyse hepinize iyi haftasonları dilerim!

Yorum-İstek-Katalog Gönderin:

DOĞRULAMA SİSTEMİ *