Yüzünüzün Parlamasını İster Misiniz?

Özellikle bayanların yüzüne çok önem verdiğini biliriz. Yüzlerinin güzel görünmesini, parlamasını isterler. Bunun için de yığınla krem, v.s.. kullanırlar. Ama sizler için bu sefer krem ve kimyasallar önermeyeceğiz. Doğal yollardan yüzünüzü nasıl parlatırsınız ona değineceğiz.

Yüzünüzün Parlamasını İster Misiniz

Önem sırasına göre madde madde verilmiştir.

1.) SU İÇMEK

Su hayattır diye boşa demiyorlar. Bu sözü en az bin kere duymuşsunuzdur. “Su için”. Günde en az 2 litre su içmelisiniz. Çünkü su vücudunuzu nemli tutar kurumasını önler ve gözeneklerinizi açar. Çok iyi bir antioksidandır.  Ayrıca geç yaşlanmanızı ve kırışıklıklarınızın yok olmasını sağlar.
2.) YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEYİN
Ölmüş derilerle yaşamak ister misiniz? Cevabınız hayır sanırım. O zaman yüzünüzü temiz tutmalısınız. Dermatolojik  olarak onaylanmış yüz temizleyicileri sabah ve akşamları mutlaka kullanın veya sabah, öğle, akşam yüzünüzü nemlendirici bir sabunla yıkayın ve iyice durulayın.
3.) YÜZÜNÜZÜ NEMLENDİRİN
Cildinizi nemlendirmiyorsanız kırışıklıklardan kurtulamaz ve yüzünüzü parlatamazsınız. Kaybolan nem geri kazanılmadığı takdirde cildiniz daha fazla yağ salgılar. Bu da sivilce ve siyah nokta demektir. Bu nedenle cildinizin dengesini korumak için mutlaka nemlendirici kullanın.
4.)YEDİĞİNİZ BESİNLERE DİKKAT EDİN
Antioksidanlar açısından zengin meyveleri asla unutmayın. Elma, ahududu gibi yemişler ve karpuz kuvvetli antioksidanlardır.
5.) KALİTELİ BİR UYKU ÇEKİN
Kaliteli uyku ne be kardeşim! Der gibisiniz. Anlatayım. Kaliteli uyku zamanında ve yeteri kadar uyumaktır. Buna dikkat etmelisiniz. Vücut kendini geceleri 23:00 – 4:00′ da yeniler. Bu saatlerde uykuda olmanız sizin için çok iyi olacaktır. Hem hastalıklara karşı olan direnciniz artacak hemde yüzünüz güzelleşecektir.
6.) MAKYAJA VE MAKYAJ FIRÇASINA DİKKAT
Makyaj yapmayın desek çok şey istemiş oluruz sanırım. Makyaj malzemelerinizi kaliteli alın. Asla ucuz diye almayın. Güzelleşiyorum derken kendinizi çirkinleştirmeyin. Diğer bir husus makyaj fırçaları! Ne zaman aldınız o fırçaları hatırlayanınız var mı? Aylar belki yıllar önce… Taze fırçaları kullanın ve tüm fırçaları haftada bir bebek şampuanı ile yıkayın ve bir havlu üzerinde kurutun. Hem malzemelerden tasarruf edersiniz hem de yüzünüz zarar görmez. Farkı göreceksiniz.

22 Temmuz 2012
1
MakaleYazarı

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz