Windows 8 Şubat 2012’de Geliyor!

Microsoft’un işletim sistemi serisine Windows 7’den sonra gelen Windows 8 ekleniyor. Hali hazırda beta olarak yayınlanan windows 8, çarpıcı özellikleriyle kullanıcılarla buluşuyor. Birçok kişinin beklediği windows 8 yepyeni özellikleriyle kullanıcılarla buluşacak. Fiyat konusunda soruları yanıtsız bırakan microsoft bakalım Windows 8’e ne kadar değer biçecek. Haberin ayrıntıları için…

Microsoft’un yeni nesil işletim işletim sistemi Windows 8′in yol haritası belli oldu.WinUnleaked‘in haberine göre, Windows 8′in halka açık ilk beta sürümü önümüzdeki ay içerisinde yayımlanacak.

Bildiğimiz gibi Eylül ayında geliştiricilere yönelik önizleme sürümü yayımlanan Windows 8 halihazırda ön beta aşamasında. 21 Ocak tarihine kadar bu sürecin devam edeceğinin belirtildiği rapora göre, 23-30 Ocak haftasında testçilere açılacak olan sürümün beta final sürümü oylamasına 28 Ocak’ta geçilecek ve 30 Ocak tarihinde de Microsoft, şirket içi önizleme sürümünü yayımlayacak.

Bunun da ertesinde Şubat ayında içerisinde Windows 8 Beta (8200.winmain_win8b1) herkes tarafından indirilebilir hale gelecek.

Windows 8 2012 Şubatta Yayında

Microsoft bundan önce yaptığı takvimlemede, Windows 8′in Beta sürümü için Şubat’ın 2. yarısını işaret ediyordu. Bildiğimiz gibi önümüzdeki ay Barcelona’da dünyanın en büyük mobil fuarı olanMWC 2012 var. Microsoft’un dokunmatik odaklı gelen Windows 8 ile tabletleri de hedeflenmesinden hareketle Microsoft’un beta sürümü fuara denk getirecek olma ihtimali de oldukça kuvvetli görünüyor.

Velhasıl Şubat ayında gelecek Beta sürümün ertesinde yılın ortalarına doğru final öncesi sondan bir önceki viraj olarak nitelendirebileceğimiz Gold sürüm yayımlanacak ve muhtemelen 3. çeyreğin sonu ya da son çeyreğin başlarında da final sürüm gelecek.

Windows 8 yüklü ilk x86 tabletler işletim sisteminin çıkışıyla beraber satışa sunulacakken, ARMtabanlı olanların gelmesi ise yılın sonuna doğru gerçekleşecek.


15 Ocak 2012
1
MakaleYazarı

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz