VirusTotal Artık Google Himayesinde!

Bildiğiniz gibi işletmeler kendini geliştirmek-büyümek için çeşitli aktivitelerde bulunurlar. Maliyeti azaltmak için bazı şirketleri/markaları satın alırlar. Bunun dünyadaki en büyük örneğini kuşkusuz Google yapıyor. Video platformunu büyütmek için YouTube markasını/şirketini satın almıştı. Şimdi de Google yeni bir projesi için  dünyanın en çok kullanılan online virüs tarama sitesi VirusTotal’i satın aldı!

virustotal-artik-google-mali

Virus Total

Haberin devamı malesef ki kısıtlı. Ancak bizler VirusTotal’i sizlere anlatacak ve Google’ın amacını anlamaya çalışacağız.

Virus Total, hiçbir program kurmadan tarama yapılmasına olanak sağlayan, kullanıcılar tarafından oldukça faydalı bir araç olarak tanımlanıyor.

VirusTotal Bloğunda yaptığı açıklamada satın alma işlemini doğrularken satın almaya dair ayrıntılara girmedi.

Google, VirusTotal’i satın alarak trafiğini artırmayı ve karını büyütmeyi hedefliyor kuşkusuz. Ancak bunun yanında çeşitli projelerinde kullanmak üzere de elinde bu denli tanınmış ve büyük bir siteyi bulundurmak da istiyor olabilir. Bildiğiniz gibi Google kısa sürede büyük işler başaran bir şirket. Bu yüzden Virus Total’in satın alınma amacını anlamak pek de zor olmayacak ileri ki günlerde…

Ayrıntılar için sitemizi takip etmeye devam edin…

 


10 Eylül 2012
1
MakaleYazarı

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz