Sultanahmet Ramazan Etkinlikleri 2013

2013 yılında ON BİR AYIN SULTANI RAMAZAN yaz aylarına rast geldi. İnsanların sıcaklardan kendini soyutlaması ve Ramazanı dolu dolu yaşaması için düzenlenen iftar öncesi ve sonrası etkinlikler sayesinde sosyalleşmeden geri kalmamak oldukça önemli. Ramazan’ın sıcakların en yoğun olduğu döneme gelmesi ile bazı insanların açlık, susuzluk ve sıcak yüzünden gerilmesine bağlı olarak çıkan tatsızlıkları da bir nebze hafifletecek bu etkinlikler oldukça önemli.

Ayrıca Ramazan’ın yaz aylarına denk gelmesi ile etkinliklere katılım artması da bekleniyor. Hatta etkinliklere en büyük katılımın bu Ramazan olacağını tahmin edenler bile var.

Sultanahmet  Etkinlikleri 2013

Yerli- yabancı turistlerin Ramazan boyunca en çok ziyaret edeceği  yer olarak kuşkusuz Sultanahmet gösteriliyor. Geçen seneyi aratmayacak bir Ramazan geçireceğimizden şüphemiz yok. İ.B.B’nin bu konuya verdiği önemi hepimiz biliyoruz, yine Ramazan’a yakışır etkinlikler yapılacak ve sizlerin katılımı ile de bu daha keyifli bir hal alacak.

Türkiye’yi, İslamı dünyaya tanıtma imkanı olarak bu tür etkinliklerin önemi oldukça fazla. İslam’ın hoşgörülü yanını, huzurlu yanını yerli, yabancı herkese göstermemiz kuşkusuz ki harika.  Bu konuda hepinizi dikkate davet etmek istiyorum. Ramazan’ın ruhu hepimizi sardığında kardeşliğimizi bir daha hatırlamak son derece hoş bir durum.

Geçen seneleri hatırlayın; ebru sanatı, çini sanatı, çanak çömlekler, dokuma halılar, çeşitli fuarlar, iftar sofraları ve daha birçoğu… Bunların yanında dini sohbetler ile harika geçen dakikalar, insanların birbirine olan o hoşgörülü bakışı… Ramazan’ın adına yakışan bu eylemleri yapmak, onlara katılmak oldukça güzel şeyler.

İ.B.B bu sene de çok güzel etkinlikler düşünmüş olmalı. Bakalım hep beraber göreceğiz…

Bu denli güzel etkinlikler ve eylemler ile geçen bir Ramazan’ın hayatınızda bıraktığı o tat çok güzel. Hepiniz için keyifli, mutlu huzurlu bir Ramazan dileriz.

Sizler için Sultanahmet Etkinliklerini paylaşacak olan sitemizi günlük olarak takip etmeniz de önemlidir diye düşünüyoruz. Konserler, gösteriler ve iftar menülerinin yer alacağı bu etkinlik duyuru konumuz umarım sizlerin de dikkatini çeker (:.

Ramazan’ı Bekliyoruz…

Saygılar…


26 Haziran 2013
1
MakaleYazarı

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz