Prim Borcu Olan Emekliye Müjde!

Malum emekli maaşlarının az oluşu büyük bir sorun. Birçok emekli aldıkları para ile geçinemiyor. İstediklerini alamıyor, tatile gidemiyor onları da geçtik ihtiyaçlarını karşılarken bile zorluk yaşıyor. İşte tüm bunlar emekli olmuş kişileri tekrar çalışmaya sevk ediyor. Hayatının baharını çalışmaya adamış fakat yaşlılığında da çalışmak zorunda bırakılan emeklilere bir müjdemiz var.SGK-PRIM-BORCU-2013

Haber ayrıntıları:

SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu ),emekli maaşı aldığı halde bir işte çalışmaya başlayan veya kendi işini kuran emeklilerden kesilen “Sosyal Güvenlik Destek Primine (SGDP)” ilişkin kafa karışıklıklarını gidermek üzere bir çalışma yaptı.Ayrıca bu tür prim borcu olan emeklileri de sağlanan ödeme kolaylığından yararlanmaya çağırdı. Buna göre 1 Şubat’tan itibaren 30 Mayıs’a kadar borç yapılandırılması için başvuranlar, bu borçlarını taksitlendirme fırsatı bulacaklar.

hurriyet.com.tr

SGDP hakkında merak edilenler için lütfen TIKLAYIN

 


23 Ocak 2013
1
MakaleYazarı

“Prim Borcu Olan Emekliye Müjde!” için 1 Yorum

  1. recep kaya dedi ki:

    hükümetimiz çok teşekkürler kendine yakışanı yapmıştır
    2003 – 2006 tarihleri arasında 40ay pirim ödemem gerekiyormuşum ve ödememişim iyi ala güzel ve vergi mükelefliğimi maliyeye olan hesabımı kapattım sonlandırdım ve bana herhangi bir tebligat gelmedi mayıs 2013 kadar yedinci senenin içindeyiz eyyyyyyyyy devleti yönetenler nerdeydiniz bu borç bu kadar olana kadar 900 tl. maaşınan yapılandırılmış halıyle 3400 tl. olan borcu nasıl ödeyeceğiz hiç düşündünüzmü ?
    kul hakkından bahsediyorsunuz mangalda kül bırakmıyorsunuz HZ. ömerin adaletinden bahsediyorsunuz bizi intibak yasası diye şimdiye kadar avuttunuz ve kocaman %4 zam yaptınız sizde hiçmi allah korkusu yok benim hakkımı başkalarına neden veriyorsunuz ? ben size kurulduğunuzdan bu yana oy verdim siz bana bu kazığı o zaman atsaydınız ben ve çevremin oyunu size verirmiydim hakımı size helal etmem oyumu geri istiyorum siz adil değilsiniz ( lütfen bunu yetkililer okusun ) batık bakkal veresiye defterini kurcalarmış sizin yaptığınızda bu hani zenginlemiştik hikayeyle bu milletin feryadı dinmez.

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz