Hürriyet Bumerang Beni Şaşırtmadı!

Başlık biraz kızgınlıkla yazıldı izlenimi uyandırıyor değil mi? Cevabınız evet ise yapmak istediğimi başarmışım demektir.  Şaka bir yana yaklaşık 3,5 aylık Bumerang kullanıcısı olarak izlenimlerimi paylaşmak istedim. İlk ödemeyi de aldım bu arada (: Konu devamına gelin ayrıntılar orada…

Hürriyet Bumerang ile tanışmam biraz ilginç oldu. Bir gün Hürriyet.com.tr’de haber okurken dikkatimi bir reklam çekti. Neymiş efendim YazarKafe’ye içerik eklemek için Bumerang üyesi olmamız lazımmış. Bak bak… Bunu okudum ve ufak bir araştırma yaptım. Neymiş bu YazarKafe ve Bumerang, diye. Araştırmamı yaparken Yazarkafe.com sitesine de baktım haliyle, girilen yazılara baktım uzunca. Gerçekten özenle seçilmiş kaliteli yazılar var. Hemde o kadar güzel seçilmiş ki sıkılmadan okudum hepsini. Hal böyle olunca dedim ki ben de başvuru yapayım benim neyim eksik (: , velhasıl kelam başvuruyu yaptım. Onay vermezler bana diye düşünüyordum, çünkü pek sitemi büyütmeyi seven biri değilim, yapım öyle değil işte ne yapayım, kendimi ve bana ait olanları övmeyi sevmem. Neyse, baktım ki onaylanmış sitem, hemen YazarKafe’ye içerik göndermeye kalktım. Tabii bilmiyorum o zamanlar… Aradım taradım ama göndermek için bir bağlantı bulamadım. Sonra yardım yazılarını okudum. Meğersem beni ALTIN ÜYE kategorisine dahil etmişler. Zaten bir süre üyeliğimin çeşidi değişmedi. Tabii bu arada Bumerang’dan tanıtım yazıları geliyor ve sitem de kazanç elde ediyordu.

Bumerang’dan ilk reklam yazım geldiğinde (İlk Teklifim) çok sevinmiştim. O kadar çabuk gelmişti ki çünkü. Cep telefonuma mesajla da bildiri göndermişler falan… Ha ilk teklif fiyatı düşüktü tabi ama olsun o  anki sevinç fiyatı bile unutturdu (:

bumerang-hurriyet

Neyse hesabımda üç lira beş lira derken epey para birikmişti. Bir teklifin yayını için hesabıma bağlandığımda gördüğüm beni şaşırttı. Bumerang beni Bronz Üye yapmıştı. Tabii bu sefer bilgim var hemen YazarKafe’ye girdim ve kendi kalemimden olan birkaç makaleyi gönderdim. Onay süreci cart curt derken bir de baktım siteme ziyaretçi de geliyor.

Neyse Bumerang maceram bu şekilde işte. Ha unutmadan ilk başta aldığım tekliflerin fiyatı düşüktü fakat şimdi tekliflerin fiyatları gerçekten güzel, hakkını yemeyelim. İlk ödememi de aldım zaten. Ödemeyi talep ettiğimde çıkan yazıda “15 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE” ibaresi yer alıyordu. Bende umudu kesmiştim açıkçası çünkü 15 gün uzun bir süre diye düşünüyordum. Ama ödemeyi istedikten 1 gün sonra hesabıma baktım ve para hesaba geçmişti açıklamalarda da Hürriyet Gazetesi yazıyordu.

İşte böyle…  Teşekkür ederiz Bumerang! Hep bizimle kalman dileğiyle…

30 Haziran 2012
1
MakaleYazarı

“Hürriyet Bumerang Beni Şaşırtmadı!” için 12 Yorum

 1. Replik dedi ki:

  Yeni başlayanları teşvik edici çok güzel bir yazı olmuş, sonuna kadar takdir ve birazda kıskançlıkla okudum :) Darısı biz yeni başlayanların başına inş. üstadım :)

 2. aykt dedi ki:

  üstad ben bumeranga üye olalı 15 gün falan oldu ilk üyelik tipimde platin ama daha hiç teklif gelmedi etiketlerede hepsini ekledim ama bi türlü gelmiyor napmalıyım ?

 3. aykt dedi ki:

  genel bi problem var o zaman sağolasın hocam

 4. Ertugrul dedi ki:

  Ben uzun zamandır üyeyim. Bronz üyelikten altın üyeliğe geçeli 15-20 gün oldu ama hiç teklif gelmedi. Sizce altın üye olan birine teklif verirler mi? verseler bile tahminen ne zaman verirler?
  Blog’um: link olarak eklendi.

 5. tamer dedi ki:

  Bumerangı kullandım bir süre, sizin sitenizin tanıtımının yapıldığı söyleniyor ama ben bunu hiçbirşeykilde göremedim sadece raporlarda görünüyor ve nedense tam düz sayılarda yayın yapılıyor hep bu bana gerçekçi gelmedi. birde size teklif sunuyorlar onlara kesinlikle bulaşmayın derim çok saçma teklif için sayfayı hazırlıyorsunuz ama dengesiz bir düzenle sayfanızı beğenmeyip teklife katılımınızı reddediyorlar tekliften kazanacağınız 1 TL ve 50TL olduğunda ödeme yapacaklar güya ayda 1 teklif geliyor gelmiyor düşünün artık gerisini.

 6. Nisan Düşleri dedi ki:

  Benim hesabım 55 tl oldu ödeme talep ediyorum 50 tl üzeri olması gerekiyor diyor.Bilgisi olan varmıdır acaba??

 7. projeksiyon tamiri dedi ki:

  walla ben direkt platin üye oldum ve canavar gibi para kazanıyorum herkese tavsiye ederim.

 8. announcerman.com dedi ki:

  Bir sorum olacaktı bende ilk teklifimi altın üye olarak aldım ve yayınladım acaba bu teklife göre benim üyeliğim platine yükseltilirmi gerçekten çok kötü bir blogum yok düşüncelerinizi alabilirmiyim ?
  link vermek yasaktır.

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz