Erken Emeklilik 2013’te Formül Netleşti

Son iki gündür bizim ve gazetelerin de yakından takip ettiği erken emeklilik sisteminde formül netlik kazanmaya başladı. Bir ajansının haberine göre bakın erken emeklilik 2013 nasıl olacak. Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda görüşülen konunun ayrıntıları netleşmeye başladı. Konu devamında bu ayrıntıları bulabileceksiniz.

Sizler için Erken Emeklilik 2013 formüllerini araştırdık.

Bildiğiniz üzere Yeni Erken Emeklilik 2013 ve Erken Emeklilik Formülü ve Erken Emeklilik Hayali konularımızda sizlere ERKEN EMEKLİLİK sistemi hakkında bilgiler vermiştik. Araştırmalarımızı derlediğimiz konularımıza sizden yoğun ilgi olduğundan bu erken emeklilik konusunu enine boyuna ele almaya karar verdik. Nihayetinde 5 Nisan 2013’te ajanslara düşen haberlerden bir derleme daha yaptık ve sizinle son durumu paylaşmaya karar verdik.

Erken Emeklilik ve Emekli Maaşı Etkisi

Prim gün sayısını dolduran fakat, yaşını doldurmadığı için emekli olamayan vatandaşlarımız için üretilen formülün, “Emeklilik maaşı üzerindeki etkisi” büyük ölçüde netleşti.

erkenemekliliksondurumHenüz Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda görüşülerek karara bağlanmış erken emeklilik 2013 formülüne göre, her yıl için emekli maaşında % 5’lik bir kesinti yapıldığı dikkate alındığında, emekliliğine beş yıl kalan bir asgari ücretli çalışanın emekli maaşı 500 liraya kadar düşecek. Bu durumda, söz konusu çalışan vefat edene kadar düşük maaş almak zorunda kalacak.
Kaynak: Star Gazete

 

ERKEN EMEKLİLİK 2013 için hazırlanan bu kesintiyi vatandaşlar nasıl buldu?

Çeşitli haber sitelerinden derlenen yorumlarda ve yapılan araştırmada çoğu haber takipçisi vatandaş bu %5’lik kesintiyi çok fazla buldu. Asgari ücretliler için ayrıca bir kesinti düşünülmesi gerektiğini savunan vatandaşların isteği ve arzusu mağdur olmamak. Peki ya sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorum yoluyla bizlerle paylaşın ve sizler de sesinizi duyurun.


5 Nisan 2013
1
MakaleYazarı

“Erken Emeklilik 2013’te Formül Netleşti” için 3 Yorum

 1. ERHAN dedi ki:

  Sadece aylıktan %5 kesilseydi olabilirdi. Bu yöntemle maaş kuşa dönüyor. Kesinlikle kabul edilemez. Yedi yılım var, bu da %35 kesinti yapar. Çok büyük bir oran.

 2. Mesut dedi ki:

  Bakan Çelik Bir Oturumda Asgari ücretle geçinebileceğini söylemişti. peynir ve ekmeğin fiyatı belli demişti.

  Ev Kirası, Elektirik,Su,İletişim,Ulaşım bunların hesabını hiç yapmadı okutmak zorunda olduğu çocukları da hesaba katmadı (bu yaşta ekenomik nedenler le geç evlenmiş ve daha okula başlamayan çocuğumuzda var. 3 çocukmuş birini büyüttükde…:))) ayrıca hesapta üstümüze giyecek aba da yok bu hesapta,

  velhasıl zaten bağlanacak 3 kürüş bundan da nasıl kırparız hesabı yapılıyor.

  Hakkımızı helat etmeyiz etmeyeceğiz. Ekonominin kötü olmasının sorumlusu da biz değiliz.o sorumluların bir iki günlük masrafı bizim 1 aylık maşımız

 3. Mesut dedi ki:

  Kesinti değil 5.000 günü aşan tüm primlere ek ödeme verilsin.

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz