Crysis 3 Öyle Bir Geliyor ki!

Crysis1 ve Crysis2 çok beğenilen ve milyonlar tarafından oynanan bir oyun olmayı başarmıştı. Satışta fazla bişey yapamasa da internette gayriyasal yollardan indirilen ve oynanan listesinde zirveyi göğüslemişti. Bakınız Crysis 3 ile ilgili bu haber sizleri de uçurabilir. Bomba gibi gelecek Crysis!

Oyun dünyasının ses getiren serilerinden birisi olan Crysis’ın yeni oyunu da, tıpkı daha öncekiler gibi oldukça iddialı. Yapımcı şirket Crytek’in açıklamaları da bunun en büyük kanıtı niteliğinde.

Crytek’in önde gelen isimlerinden Rasmus Højengaard, PC Gamer’a verdiği röportajda çok ilginç konulara değindi. Højengaard, “Şu an için bir şey söyleyemem çünkü henüz çok erken. Ancak hayranlarımız şunu bilsinler ki bu oyun çok konuşulacak, çünkü biz ne yaparsak yapalım her zaman en iyisini yapma amacındayız.” şeklinde konuştu.

Bunun yanında Højengaard, haklı olarak korsandan da dert yandı. Haklı olarak diyoruz çünkü hatırlayacağınız gibi Crysis 2, 2011 yılı içerisinde en çok illegal yollardan indirilen oyun olmuş ve en az 4 milyon defa indirilmişti. Bu konuya da şakacı bir tavırla değinen Højengaard, şunları söyledi: “Bir daha asla dünyanın en çok indirilen oyunu ödülünü almak istemiyoruz. Oyun severler bizim oyunlarımızı kesinlikle beğeniyor ve oynamak istiyor. Ancak anlaşılan onları satın almak istemiyorlar.

Crysis 3, PC,Xbox ve Playstation platformları için 2013 yılının ilkbahar aylarında piyasaya sunulacak diye umuyoruz.

Oyun hakkında yapılan açıklamalardan hareketle şunları söylemek mümkün;

Hikaye olarak oyun 2047 yılında terkedilmiş ve yeşile bürünmüş bir New York’da geçecek.

Canlandırdığımız karakter ise Prophet olacak.

Oyun motoru olarak Crytek’in Crysis 2’de kullandığı CryEngine 3 oyun motorunu kullanacak. Bu da demek oluyor ki sistemleri zorlayan bir oyun bizleri bekliyor olacak. (:

Geçtiğimiz ay şirket oyundan 6 adet görüntü paylaştı. Sizlere o görüntüleri verdikten sonra yazımı sonlandıracağım.


6 Mayıs 2012
1
MakaleYazarı

“Crysis 3 Öyle Bir Geliyor ki!” için 1 Yorum

  1. Cihan Özgür dedi ki:

    Çok sağlam özellik istiyor Crysis3. Gelse de oynamak için upgrade yapmak şart oldu. Teşekkürler.

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz