2012 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Açıklanma Tarihi?

LYS ve YGS’ye giren ve üniversiteli olma yolunda tercihlerini yapan adaylar için artık sonuç zamanı… LYS-YGS kısacası ÖSYS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Birçok adayın kafasında olan bu soruya yanıt vermeye çalıştık. Konumuzun devamında 2012 LYS Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

 

2012 ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öncelikle; her zamanki gibi ÖSYM net bir tarih vermedi. Bizler geçmiş yıllardan hareketle bu sene sonuçların ne zaman açıklanacağını tahmin etmeye çalıştık. Net bir tarih olmasa da sonuçların 13-17 Ağustos 2012 tarihleri arasında açıklanmasını bekliyoruz.

Açıklandığında bu adresten sorgulama yapabilirsiniz: https://sonuc.osym.gov.tr

2012 LYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI 13- 17 AĞUSTOS ARASI AÇIKLANABİLİR!

Ösym araya 10 ile 20 gün arası bir zaman dilimi koyarak açıklamaları yapmakta. Bu yüzden 3 ağustos 2012’de biten tercih yapma hakkından itibaren araya zaman koyduğumuzda bizi Ağustos 13 veya 17 arasına götürüyor.

Unutmadan; Sonuçlarınız açıklandıktan sonra mutlaka ama mutlaka KYK (Kredi Yurtlar Kurumu)’yı ziyaret edin.  Sitemizi takip ederseniz KYK için burs, yurt ve krediler için nasıl başvuru yapmanız gerektiğini anlatacağız.

KYK İçin Adres: www.kyk.gov.tr

ÖSYS-YERLESTIRME-SONUCLARI-2012-LYS-YGS-YERLESTIRME-2012 

Konumuzun altında Sonuçlar ve sonuçlar açıklandıktan sonra ne yapmanız gerektiğini zamanı geldikçe paylaşacağız. Şimdilik içinizi ferah tutun.

Başarılar dileriz…

 


5 Ağustos 2012
1
MakaleYazarı

“2012 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Açıklanma Tarihi?” için 1 Yorum

  1. Yemek Odası dedi ki:

    Merakla bekliyorum sonuçları. İnşallah beklediğim gibi güzel puan alacağım.

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz