20 Günde makaleyazari.com Olarak Neler Yaptık?

Merhaba; Ben makaleyazar.com sitesinin sahibi. Web sitemi kurma kararını almam yılbaşıyla birlikte olmuştu. 02.01.2012 Tarihinde domainimi( makaleyazari.com ) aldım. Ertesi gün hosting hizmetimi de satın aldım. Başlarda tereddütüm olmasına karşın 20 gün sonra yani bugün arkama dönüp baktığımda katettiğim ilerlemeyi farkettim. Makalemin devamında bu ilerlemeyi sizlerle paylaşacağım.

Domain ve hosting hizmetini satın aldıktan sonra ilk işim wordpress sistemi kurmak oldu. Ardından ufak çaplı bir araştırma ile wordpress blog siteme uygun bir tema bulmak (SeoHocası V2) ve devamında ise eklentiler ve sistemimin optimize edilmesi…

Sitem 20 günlük… 

20 günde 400 google indexi aldım ve  alexada 26.000.000lerden 9,163,157lere yükseldim.

Makale Yazarı” aramasında listenin sonlarında iken şu an listenin başındayım.

Makale ” kelimesi aramasında google’da sıralamam yok iken şu an google 10.sayfadayım. (Hedefim ilk sayfa)

Ve bunları yaparken hiçbir profesyonel seo uzmanından yardım almadım. Tamamen kendi ilerlemem.

Sitem başlarda hitsiz veya az hitli iken; şimdi günlük tekil ziyaretçi olarak 150’leri görüyoruz. Bu aslında bir başarı değil fakat 20 günlük bir site iseniz ve hiçbir yarışma veya etkinlik düzenlemediyseniz bu bir başarıdır.

masallah-makaleyazari.com

Sitemin içeriği konusunda birçok kişiden eleştiri aldım. Makale yazarlığı diyorsun içeriğin alakasız! şeklinde. Bu eleştirilere cevap vermek istiyorum.

Kişisel Tespitler, Kapadokyam başta olmak üzere sitemdeki tüm kategorilerde özgün makaleler yayınlayıp ziyaretçilerime yararlı olmaya çalışıyorum. Elbette belirli bir içeriğim yok ancak benim gayem olan “İnsanlara Makale Yazarlığı Konusunda Bilgi Vermek” konusuna hemen hemen her yazımda değiniyorum. Değinmesem bile kişiler yazılarımı okuduğunda “Ha işte makale böyle yazılır” diyor veya dediğini sanıyorum (: .

Buradan eleştiri yapanlara tekrar hatırlatıyorum. Benim blogum “Genel İçerikli Blog” sitesidir.

Sizin de sitem hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

 


20 Ocak 2012
1
MakaleYazarı

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz