1 Yılda Gerçekleştirmek İstediğimiz Hedeflerimiz

Sitemiz yayın hayatının 7. ayına geldi. 7 aylık bir zamanda neler yapmadı ki… 300+ makale ve 300+ yorum ile güzel bir istatistik elde etti. Bu yazımızda sitemin ve benim 1 yıllık kalkınma planım var. (: neler öğreneceğimi, neler yapacağımı sizlerle paylaşacağım.

 

1-yillik-kalkinma-planimiz

Kalkınma Planı

1. İngilizceyi öğrenip geliştirmek.

Bildiğiniz gibi yaşamın her evresinde İngilizce bilmek işe yarıyor. Gerek kodlamalarda gerek gerçek yaşamda çok işe yarıyor. Bu sene de üniversite gereği olarak 1 sene zorunlu İngilizce hazırlık okuyacağım. Ne yaptıysam kurtulamadım bu İngilizceden!  Seneye bu vakit inşallah İngilizce konuşacağım ve yazacağım. Bakarsınız kendimi geliştirir İngilizce makaleler bile yazarım (:

 

2. Kitap okumaya bünyemi alıştırmak.

Biraz ilginç bir başlık oldu aslında. Açıklayım hemen: Benim bünyem kitap okumaya elverişli değil. Dayanamam bir kitabın ortasında iken sonucu merak eder son 10 sayfasını okurum bu da kitabın senaryosunu yok eder dolayısı ile o kitabı bir daha okumam. :D Bakınız 21 yaşına gireceğim fakat tamamen bitirdiğim kitap sayısı sadece 3 . İnşallah kitap okuma alışkanlığını kazanıp bu bünyemi de kitaba uygun hale getireceğim.  Zor ama imkansız değil.

 

3.)HTML5, Jquery, PHP, CSS3 bilgimi geliştirmek.

Ben yaklaşık 8 yıldır internet ve bilgisayar kullanıcısıyım. Herkes aslında bilgisayarı kullanırken bazı şeyleri merak eder. İşte ben de merak ettim. Ama ben herkes gibi merakta bırakmadım işi. Araştırdım ve öğrendim. Hiçbir profesyonelden yardım almadım. Eğitim CD’leri izlemedim, kurslara gitmedim.  Kendi gayretimle HTML,CSS,PHP gibi dilleri öğrendim. Öğrenmekle kalmayıp çeşitli uygulamalar da yaptım. Bir kaç kurumsal site, bir kaç blog sitesi ve çeşitli küçük kodlar… Ama artık bu orta düzeyde olan bilgimi geliştirmem gerek. Bunun için ise profesyonel eğitim almam gerek. Bu sene inşallah HTML5 ve PHP başta olmak üzere CSS3 ve Jquery dillerini de çeşitli eğitim setleri ile yüksek düzeyde öğreneceğim.

 

4.) Yeni WordPress Temaları Yazmak

Çok keyif aldığım bir iş WordPress tema yazmak. Kodlarla haşır neşir olmak onları çeşitli resimler/fotolar ile güzelleştirmek gerçekten harika. MakaleYazari V1, MakaleYazari V2 ve  R.O.B Style adında 3 tema kodladım. Bunlardan 1 tanesini ücretsiz olarak hizmetinize sundum. İlerleyen günlerde veya aylarda 2. bir ücretsiz tema yayınlayacağım. Ancak hedefim şu: 3 ücretsiz tema yayınlamak ve 5 tane çeşitli sektörler için hazırlanmış özel sayfaları olan temalar yazmak( ücretli olacak :D ) Bu hedefimi bu sene gerçekleştirmek istiyorum Allah’ın izni ile.

 

5.)Bloguma her gün yazı eklemek

MakaleYazari.com bloguma her gün en az 1 yazı veya haftada 7 yazı eklemek gibi bir hedefim var. Biliyorsunuz ki güncellik bir site için her şeydir. Bu yüzden her gün en az 1 yazı veya haftada 7 yazı ile karşınızda olmaya çalışacağım.

 

6.)Blogumun bilinirliğini artırmak ve ziyaretçileri toplamak

Blog sitemin bilinirliğini artırmak gibi bir hedefim var. Öncelikle bunun için bir bütçe planı yapıp çeşitli reklam aktivitelerinde bulunabilirim. Aynı zamanda ziyaretçi sayımı günlük 1000 tekil kişiden 3000+ tekil kişiye çıkarmayı hedefliyorum.

 

7.)Blogumdan reklam ile gelir elde etmek

Blogumun devamlılığı için gerekli olan bazı mali konularda bana yardımcı olması için çeşitli reklamlar yayınlamak ve bu reklamları en iyi duruma getirmek gibi bir hedefim var. Hali hazırda Google Adsense ile reklam yayını yapan sitem bazı tanıtım yazıları ile de gelir elde etmekte. Bu dağınık gelirleri aylık düzenli bir gelire çevirmem gerekiyor. Bunu da bu sene ki hedeflerim arasına yazıyorum.

 

8.) İnternet saatlerimi düzenlemek, kendime ve derslerime daha fazla vakit ayırmak

Bundan sonra internette eskisi kadar online kalamayacağım. Üniversite devam zorunluluğu beni fena etkileyecek gibi internet hayatım için. Bu yüzden internete giriş ve çıkış  saatlerimi bir plana oturtup derslerime ve kendime daha fazla vakit ayırmak istiyorum. Bu seneki hedeflerimin 2.si aslında bu. Birincisine İngilizce öğrenmeyi koyarsak ikincisi de budur.

 

Eveeet 1 yıllık kalkınma planımız bu :D … Recep İvedik’in bir filminde ninesinin verdiği ödev gibi oldu biraz ama idare edecez artık (:.  Planlarımı bu şablon doğrultusunda geliştirip düzenleyeceğim, dosta düşmana duyrulur (: …

 

Saygılar ve sevgilerle…

Makale Yazarı  


4 Eylül 2012
1
MakaleYazarı

“1 Yılda Gerçekleştirmek İstediğimiz Hedeflerimiz” için 2 Yorum

  1. Kurt dedi ki:

    site böyle daha guzel olmuş.başarılarının devamını diliyorum :)

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz