1 Mayıs’ta 444’lü Hatlar Tarifesi Değişiyor!

Bilindiği gibi 444’lü hatları aramak kullanıcıya oldukça pahalıya patlıyordu. Gerek müşteri hizmetleri gerek bilgi alma servislerinin kullandığı bu numaraların dakikası 50kr veya süre sınırı olmadan XXX tl idi. Bunu göz önüne alan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu düzenleme yapmaya karar verdi. Düzenleme ve düzenleme detayları konumuzun devamında mevcuttur.
1 Nisan’da yürürlüğe girecek olan ama GSM operatörlerinin süre istemesi üzerine yürürlüğe girmesi 1 Mayıs’a ertelenen yeni düzenlemeye göre cep telefonundan 444’lü numaraları aradığınızda ücretlendirme sabit hatları (Türk Telekom) aramış gibi ücretlendirilecek.

444-numaralarBulunduğunuz pakette ücretsiz sabit hat veya her yöne arama dakikalarınız varsa 444’lü numaraları aradığınızda dakikalarınızdan düşecek, yoksa sabit hat yönü dakika fiyatlandırması ile ücretlendirilecek.

Bu da demek oluyor ki her yöne veya sabit hatlara bedava dakikalarınız var ise 444’lü hatları da o bedava dakikalardan arayabilirsiniz. GSM operatörleri umarım bunu bilgilendirme mesajı olarak bize geçerler. Her kampanyayı reklamı geçiyorlar umarım bunu da bize bildirirler. Duymayanlar da duyar!

İşte  bu da resmi belge.

btk_444-hat-belge

 

TÜRK TELEKOM’UN DÜZENLEMEYE İLİŞKİN YENİ BİLGİLERİ;

29 Nisan 2012 itibariyle, 444 aramaları şehir içi yönüne dahil edildi. Bu kapsamda şehir içi yönüne yapılan aramaların paket kapsamında olduğu kampanya ve tarifelerde 444 aramaları da paket kapsamına dahil edildi.
  • Kampanyalar ile müşteriye sunulan bedava dakikalar ile Tarife kapsamında sunulan bedava dakikalar 444’lü özel servis numaraları aramalarında geçerlidir.
  • Ev Avantaj paketleri, Köy Avantaj, GAP Avantaj, Sosyal Tarife, YazlıkHaTT, StandartHatt Mutlu Pazar, KlasikHatt Mutlu Pazar, Şirket Hatt Mutlu Pazar, YazlıkHatt Mutlu Pazar paketleri dahilindeki bedava dakikalar 444 aramaları için kullanılabilecektir.
  • Ayrıca İş Avantaj 3 Yöne, İş Avantaj Her Yöne, Kamu Avantaj, Kamu Avantaj Her Yöne tarifelerinin yanı sıra TT İş Avantaj ve TT Kobi Dakika Paketi tarifelerinde bulunan paket dahilindeki bedava dakikalar 444 aramaları için kullanılabilecektir.
  • Ev Avantaj Akşam ve Ev Avantaj Uzun tarifelerinin şehir içi yönüne aramaları içine 444 aramaları da dahil edilmiştir. Ev Avantaj Uzun tarifesindeki bir abone 444 yönüne 60 dk. boyunca 15 kuruşa 444 yönüne arama yapabilecektir. Ev Avantaj Akşam tarifesindeki bir abone 444 yönüne 18:00 – 08:00 saatleri arasında 3.000 dk görüşme hakkına sahip olacaktır.
  • Tüm Bireysel Tarifeler için Akşam 7 – Sabah 7 saatleri arasında 3.000 dk bedava görüşme içerisine 444 aramaları da dahil edilmiştir.

30 Nisan 2012
1
MakaleYazarı

Bu Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz